Міністерство освіти та науки України

ДОНЕЦЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНА

ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №17

ДОНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________

 

1. Адреса: 83050, м. Донецьк, пров. Орєшкова, 16. Тел. 305-52-54, 305-45-84

2. Директор - Кошалковська Лариса Іванівна, освіта вища, вчитель біології, має вищу кваліфікаційну категорію 

Школа має таку структуру:

I ступінь – початкова школа – 1-4 клас

II ступінь – середня школа – 5-9 клас (8- А, Б, 9-А, Б кл. – спеціалізовані фізико-математичні класи)

III ступінь – старша школа – 10-11 клас (10-А, 11-А кл. – спеціалізовані фізико-математичні класи, 10-Б, 11 - Б – спеціалізований природничий клас)

Згідно зі Статутом школи запроваджено поглиблене вивчення фізики, математики, інформатики.

Для зарахування до спецшколи проводиться конкурсний набір.

Мова навчання – російська.

 

5. У школі працює  58 педагогів, з  них 5 сумісників.

§        Спеціалістів –8– 13 %

§        ІІ кваліфікаційна категорія – 1 – 2%

§        І кваліфікаційна категорія – 22- 38 %

§        Вища категорія – 27 –47%

§        Старший учитель – 3 – 5%

§        «Учитель методист» - 15 – 26%

§        „Відмінників освіти України  1 – Білан З.М.

§        „Відмінників народної освіти”  - 4 - Боловіна Ольга Миколаївна, Псьолова Лідія Михайлівна,  Орєхова Галина Іванівна,  Левенець Раїса Панасівна,

§        Вчителі, які мають звання „кандидат ” та „доктор ”  наук - Бейгельзимер Я.Ю.

Школа пишається тим, що з 1977 по 2006р. у навчальному закладі  працював Заслужений учитель України - Лисов В.І., тричі Соросовський стипендіат. У школі працюють доктор технічних наук, професор, ведучий науковий   співробітник  НАН України, член  Нью-Йоркської академії наук Бейгельзімер Я.Ю. Він проводить  факультативні заняття з фізики. Переможці обласного і лауреати республіканського Всеукраїнського конкурсу “Учитель року” в номінації “Початкова школа” – Білан З.М. (2002р.), Єфремова Н.В. (2006р.). Їх досвід вивчається серед вчителів області, крім того, він  представлений у двотомнику “«Сузір’я талантів».

Учителі школи мають власні наробки з теорії та методики викладання предметів, які надруковано в різноманітних професійних педагогічних журналах.

Школа функціонує з 1961р. За цей період з її стін вийшло близько 8 тисяч випускників: міністри і керівники великих підприємств, лікарі й економісти, учителі й інженери, понад 100 докторів і 800 кандидатів наук.

Среди них: Натан Щарансьий - міністр труда Ізраіля, Олексій Хорунжий - професор математики Версальського університету (Франція), Ярослав Базалій, Сергій Савін, Олексій Бородін – викладачі  ВУЗів США.

Школа має угоди про співпрацю з вузами м. Донецька:

- Донецьким Національним університетом;

- Донецьким Національним технічним університетом;

-  Донецьким інститутом психології та підприємництва;

-  Донецьким інститутом соціальної освіти;

-  Донецьким університетом  управління;

-  Донецьким університетом економіки і торговлі ім. М. Буган-Барановського

Педколектив школи працює над реалізацією цільової обласної програми “Обдаровані діти”. З метою раннього виявлення загальної обдарованості, спеціальних здібностей учнів та забезпечення роботи в даному напрямку розроблена система спільної взаємодії педагогічного колективу з питань виявлення та розвитку обдарованих дітей, психологом створено банк діагностичних методик, алгоритм спільної роботи дошкільних закладів та школи. За результатами проведеної діагностичної роботи складено банк даних обдарованих дітей різних рівнів: районного, обласного.

Розвиток обдарованих  дітей здійснюється  у навчальній, позаурочній та позашкільній діяльності. За останні роки до обласного банку «Обдаровані діти» занесені 24 учні.

З обдарованими учнями працюють здебільшого вчителі вищої та першої категорії: з математики – Третьякова О.В., Євтюхова Н.М.,  з фізики – Брага А.В., Гаман І.М., з хімії –

Козак С.Є, з біології – Кошалковська Л.І., з української мови і літератури - Григор’єва І.Ю., Петровська І.І., Колесникова В.Ф., з російської мови – Боловіна О.М.,  з англійської мови –

Сизько В.С. До роботи  з цими учнями залучаються і педагоги вузів: Носовицька Г.І. – економіка, Бейгельзімер Я.Ю – фізика.

Тільки за останні роки 350 учнів стали переможцями районних, 71 - обласних, 28 - Всеукраїнських олімпіад з різних предметів, 35 - призерами II и III етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої Академії Наук - Борейко Максим, Звягінцева Олександра, Єненков Іван тощо. Андрєєв Олег, Баканов Вадим,  Гершович Марина, Велікбекова Христина стали дипломантами Відкритої науко-практичної конференції школярів і студентів з менеджменту «Управління проектами». Звягінцева Олександра в 2008 році посіла ІІ в Всеукраїнській олімпіаді з російської мови, яка проводилася  в м.  Севастополь.

Учні школи беруть активну участь  у Міжнародному конкурсі «Кенгуру», регіональному конкурсі «Золотий ключик» (математика), Всеукраїнському конкурсі з фізики „Левеня”, інтерактивному конкурсі «Колосок», Міжнародному конкурсі з української мови ім. П.Яцика та досягають високих результатів.

У школі обладнані два комп’ютерні класи, які підключенні до Всесвітньої мережі Інтернет. Школа має свій сайт. Заходьте за адресою: 17.agni-age.net. Учні беруть участь у  дистанційних олімпіадах. Працює мультимедійний клас.

У позаурочний час працюють гуртки і спортивні секції. Команда школи з міні-футболу під керівництвом керівника гуртка Кірічка О.І. постійно є призером і переможцем у різноманітних турнірах з футболу.

         Надзвичайною популярністю користується  традиційний шкільний фестиваль “Зоряні розсипи”. Діти із задоволенням демонструють свою творчу компетентність.

                           

          

 

Ø                 На базі школи тільки за 2008 – 2009 навчальний рік  проводились районні, міські, обласні заходи: ІХ Міжнародний дитячий конкурс з української мови ім. П. Яцика (обласний етап), ІХ Міжнародний регіональний конкурс з української мови ім. П. Яцика (загальнонаціональний етап), Обласний, районний  етап Всеукраїнських предметних олімпіад з математики та інформатики.  Гаман І.М. – посіла ІІІ місце в районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року - 2009» в номінації «Фізика». Марковська Н.В. -  переможець районного етапу конкурсу «Учитель року - 2009» номінація «Інформатика». Мордвінова Н.В. - методична розробка «Давай поиграем» (для вихованців ГПД 1 класів)» посіла І місце у районному етапі конкурсу «Подарунок майбутньому 1-класнику». Сизько В.С. брав участь у програмі ТЕА, яку проводили МОН України і Бюро у справах освіти і культури Держдепартаменту США, отримав сертифікат. Гаман І.М. - Апробація електронних посібників з фізики (7 кл.). Григор’єва І.Ю. – апробація підручника з української літератури (8 кл.). Андрєєва Л.О. – лауреат районного етапу конкурсу «Кращий бібліотекар - 2009»

З 1960р. над школою шефствує Управління Донецької залізниці, яка  майже 50 років допомагає  здійснювати  ремонтні роботи  школи.

 

Володимир Іванович Лисов

Працював в школі № 17 м. Донецька з 1977 року по 2006р. З його приходом рівень викладання математики різко зріс. Його учні більше ста разів ставали переможцями республіканських олімпіад. Є призери міжнародних олімпіад, чотирьох призерів Соровськіх олімпіад. Багато його учнів ставали призерами математичних змагань всіх видів (турнір міст, журнал «Квант», відкриті математичні олімпіади). Нагороджений грамотами Міністерства освіти України і численними грамотами обласного управління освіти. Нагороджений медаллю «Освітянська відзнака Донеччині», «Відмінник народної освіти України», заслужений вчитель України. Викладав і успішно керував дипломними роботами студентів в Донецькому національному університеті. Багато років був постійним лектором в інституті підвищення кваліфікації вчителів (нині інститут післядипломної підготовки вчителів). Рішенням Вченої Поради ДонНТУ В. Лисову привласнено звання - керівника авторської школи. Тричі Соросовський Вчитель. Учні В. Лисова працюють в багатьох країнах ближнього та дальнього зарубіжжя (Росія, США, Канада, Німеччина, Франція, Швейцарія, Англія, Австралія, Ізраїль). Серед учнів В.Лисова багато кандидатів і докторів наук (А.Хорунжий; А.Бородін, А.Хасин, І.Бірман і багато інших). Учні В. Лисова пам'ятають свого вчителя і дуже тепло про нього пишуть. В теперішній час В. Лисов  знаходиться на відпочинку, в зв’язку з виходом на пенсію.